BloodRayne

BloodRayne
  • Názov: BloodRayne
  • Krajina: USA / Nemecko
  • Svetová premiéra: 06.01.2006
  • Slovenská premiéra: 03.11.2010 (DVD)
  • Réžia: Uwe Boll
  • Hrajú: Kristanna Loken, Ben Kingsley, Michelle Rodriguez, Udo Kier, Geraldine Chaplin, Matthew Davis, Michael Madsen, Meat Loaf, Michael Paré, Billy Zane

Píše sa rok 1735 a Východnú Európu ovláda zlo. Lord Kagan disponuje takou veľkou silou, že nikto nie je schopný mu čeliť. Nikto nemá ani odvahu to skúsiť. A táto jeho obrovská moc mu dáva príležitosť stať sa úplne neporaziteľným. Ak sa tri tajné poklady spoja s jeho osobnosťou, Kagan získa nesmrteľnú silu nevysloviteľnej hrôzy. Ale stále je tu nádej... V histórii ľudstva sa vždy nájde zopár odvážnych jedincov, ktorí sa dokážu postaviť zlu. The Brimstone Society je malá, ale silná skupinka takýchto mužov a žien. Títo sa spojili dokopy aby ochraňovali slabších pred silami zla. Ich cieľom je odstrániť zlo, a pokiaľ to bude možné, tak znovu nastoliť zákon a poriadok vo zvyšku ľudskej spoločnosti. Ako sa približuje stretnutie týchto dvoch mocností, krajinou sa začťnajú šíriť reči o legende. Ju tu jedna mladá a krásna žena, ktorá by mohla vedieť ako poraziť Kagana. Nájde ju Brimstone skôr, ako Kagan zrealizuje svoje plány? A aj keby im pomohla, bude stačiť na zničenie Kaganovej armády zla? A aké temné tajomstvo ukrýva, že sa jej bojí aj samotný Kagan?

Tak sa fanúšikovia skvelej hry BloodRayne konečne dočkali jej filmového spracovania. Réžie sa ujal Uwe Boll, čo podľa filmových kritikov a aj mnohých filmových fanúšikov nebola veľmi šťastná voľba. Po jeho nie veľmi úspešných filmových spracovaniach počítačových hier Alone In The Dark a House Of The Dead, mu už akosi nikto neverí. Poloupírku Rayne si zahrala Kristanna Loken, známa z filmu Terminator 3 alebo zo seriálu Mortal Kombat Conquest.

Trailer

Fotogaléria

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12