BloodRayne 2

BloodRayne 2
  • Výrobca: Terminal Reality
  • Distribútor: Majesco
  • Rok výroby: 2004
  • Platformy: PC, XBOX, PS2, GameCube
Steam

Bloodrayne je dhampirka - napoly človek a napoly upír, zrodená z neprirodzeného spojenia človeka a upíra. Obdarená upírou silou a nenásytnou túžbou po krvi sa vracia v druhom pokračovaní tejto skvelej hry. Teraz ju čaká jej najväčší boj.

Naposledy sme sa s ňou stretli v roku 1935, kedy sa za pomoci tajomnej spoločnosti Brimstone Society, snažila prekaziť plány nacistov o ovládnutie sveta. Jej otec Kagan, vplyvný nacistický kolaborant, zomrel na konci vojny pri nehode. Rayne, ktorá týmto bola ochudobnena o zabitie otca sama, strávila posledných šesťdesiat rokov hľadaním a zabíjaním jeho potomkov. Tí sa však spojili dokopy, aby splnili Kaganov sen o nadvláde upírov nad ľuďmi. Podarilo sa im vytvoriť mysterióznu substanciu "The Shroud", ktorá po vypustení do ovzdušia redukuje slnečné žiarenie, ktoré je pre upírov smrtonosné. Toto im potom umožňuje voľne sa pohybovať aj za denného svetla a tým pádom im už nič nestojí v ceste k ovládnutiu ľudského sveta. Jedine Bloodrayne im v tom môže zabrániť...

Keďže druhý diel hry sa odohráva o 60 rokov neskôr (teda vlastne takmer v súčastnosti), nestretnete sa tu už s nacistami, ale s rôznymi druhmi pankáčov a anarchistov. Ostré čepele na rukách a harpúna jej samozrejme ostali. Harpúnou už však môžte nepriateľov nielen priťahovať ale aj odhadzovať (napríklad do kotla, alebo von oknom). Namiesto arzenálu zbraní od mŕtvych vojakov ma tentokrát Bloodrayne špeciálne Dračie pištole, ktoré sa nabíjajú krvou nepriateľov. Keď sa však minie "strelivo", pištole sa začnú nabíjať z krvi Rayne. Zúrivosť, spomalený čas a aura videnie sú počas hry vylepšované. Vylepšená a rozšírená je aj akrobatika a bojové schopnosti, ku ktorým pribudli aj tzv. fatality, t.j. krvavé dorazenie protivníkov (useknutie hlavy, rozštvrtenie a podobne).

Minimálna konfigurácia PC

Windows 98 SE/2000/XP
1,2 GHz procesor,
256 MB RAM, 5 GB HDD,
200 MB virtuálna pamäť,
Grafika 64 MB GeForce 3 alebo ATI Radeon,
Microsoft DirectX 8.1

Odporúčaná konfigurácia PC

Windows XP
Pentium 4 (2,53 GHz) alebo AMD equivalent,
512 MB RAM, 5 GB HDD,
200 MB virtuálna pamäť,
Grafika GeForce 4 FX alebo ATI Radeon 9600,
Microsoft DirectX 8.1

Postavy
Download

Screenshoty

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20