BloodRayne

BloodRayne
  • Výrobca: Terminal Reality
  • Distribútor: Majesco
  • Rok výroby: 2002
  • Platformy: PC, XBOX, PS2, GameCube
Steam

V roku 1932 bolo v Európe uväznené mladé americké dievča, snažiace sa vystopovať a zabiť svojho biologického otca. Volala sa Rayne, a tvrdila, že ľudia, ktorých na tejto svojej krvavej ceste zabila, vrátane jej otca, ktorý bol stále na slobode, sú upíri. No skôr ako z nej mohli dostať nejaké informácie, zmizla. To dievča je dhampir - napoly človek, napoly upír. Jej ľudská matka bola znásilnená jej upírim otcom Kaganom. Narodila sa s upírimi vlastnosťami, ale bez ich slabostí. Bola prijatá do podsvetia organizáciou zvanou Brimstone Society. Je to prísne tajné spoločenstvo, ktoré prenasleduje a odstraňuje nadprirodzené hrozby. Agentka Bloodrayne, ako ju teraz volajú, týmto spôsobom ochraňuje ľudstvo pred upírmi a rôznou inou nadprirodzenou háveďou.

V čase medzi dvoma svetovými vojnami Brimstone Society poverí agentku Bloodrayne aby vypátrala a zničila človeka, ktorý hľadá mocný okultný artefakt, ktorý by mu dal moc vládnuť celému svetu. Cesta k šialenému maniakovi však nie je ľahká, a Rayne na nej musí čeliť rôznym kreatúram a nacistickým vojakom. Ako zbrane používa dve ostré čepele a harpúnu, pomocou ktorej si môže k sebe pritiahnuť a vysať svoju obeť.

Vy samozrejme v tejto hre ovládate hlavnú hrdinku Bloodrayne z pohľadu tretej osoby (TPS). Okrem spomínaných zbraní, ešte ovláda boj zblízka - rôzne údery, kopy, premety, saltá a podobne, dokáže využiť spomalený čas (bullet time) a špeciálne aura videnie. Okrem toho ešte môže používať rôzne strelné zbrane. Len sa musíte vyhýbať vode, ktorá jej ubližuje a uberá život. Ten si potom môže doplniť vysávaním krvi svojich nepriateľov.

Minimálna konfigurácia PC

Windows 98/2000/XP
733 MHz procesor,
128 MB RAM, 2 GB HDD,
200 MB virtuálna pamäť,
Grafika 64 MB GeForce 2 alebo ATI Radeon,
Microsoft DirectX 8.1

Odporúčaná konfigurácia PC

Windows XP
Pentium 4 (2,53 GHz) alebo AMD equivalent,
512 MB RAM, 2 GB HDD,
200 MB virtuálna pamäť,
Grafika 64 MB GeForce 3 alebo ATI Radeon,
Microsoft DirectX 8.1

Postavy
Download

Screenshoty

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12